Šeit publicēšu interneta resursus, kurus izmantoju (vai vēlos izmantot) savā ikdienā. Daži no tiem ir iedvesmai, informācijai, dažos no tiem iespējams iegādāties izklaidei, mācībām nepieciešamos materiālus, bet dažās lapās ir iespējams izprintēt sev nepieciešamos materiālus par brīvu. Kopā te atradīsi nu jau 169 intreneta resursu vietnes!

(*)Jaunākos interneta resursus, kurus esmu pievienojusi sarakstam, atzīmēšu treknrakstā, lai vieglāk orientēties. Papildināts ar jaunākajiem interneta resursiem 07.04.2020

Droši raksti komentāros resursus, kurus vēlies pievienot šim sarakstam!

Saturs

Nesen pievienotie interneta resursi vienkopus (38)

Dažādu aktivitāšu krājumi (13)

Matemātika un eksaktās zinības (11)

Latviešu valoda (17)

Valodu apguve (2)

Mūzika, māksla, kultūra (11)

Dabaszinības (29)

Drošība un medijpratība (14)

Idejas radošajiem darbiņiem (4)

Bezmaksas printējamie materiāli (17)

Maksas materiāli (11)

Blogi (7)

Podkāsti (2)

Skolotājiem (22)

Dažādi (10)

Nesen pievienotie interneta resursi vienkopus

edu.games.org Lielisks, ārkārtīgi daudzveidīgs un plašs matemātikas darbalapu veidošanas rīks, te ir slepenā koda veidošanas rīks un margrietiņas puzles veidošanas rīks – īpaši priecājos par saskaitīšanas un atņemšanas krustvārdu mīklu veidošanas rīku – sagatavošanas klasei un 1-2 klasei. (jauns)

Phet.colorado.edu – Izcila latviski tulkota interaktīva vietne fizikas, ķīmijas, matemātikas apgūšanai. (jauns)

Radio teātris.lv – grāmatu, stāstu lasījumi, radiolugas, pasaku lasījumi, piemēram, 101 Dalmācietis, utt. (jauns)

Skolotājas Santas Agneses – gmail drive krājumi latviešu valodas apguvei. (jauns)

Skolotājas Vinetas Zēģeles – youtube konts ar foršiem video latviešu valodas apguvei sākumskolai. (jauns)

Sinonīmi – Skolotājas Vinetas Zilgalves veidotais uzdevums par sinonīmiem. (jauns)

Vārdšķiras – Skolotājas Olgas Pilates veidotais uzdevums par vārdšķirām. (jauns)

Elaipa.lv – latviešu valodas apguve mazākumtautību skolēniem – vecākām klasēm. (jauns)

Learningapps.org – Skolotājas Ditas Mūrnieces veidotais uzdevums, atmini mūzikas izteiksmes līdzekļus. Tepat arī uzdevums – kā sauc šīs notis. (jauns)

Artsandculture.google – platforma, kurā ir iespējams atrast dažādus pasaules muzejus, tiešsaistes materiālus, virtuālās muzeju tūres. (jauns)

Louvre.fr – Luvras muzeja pieejamās virtuālās tūres. (jauns)

MuseiVaticani – Vatikāna muzeju onlione tūre ( te, piemēram, Siksta kapela) (jauns)

Stūra māja – Virtuālā tūre pa izstādi un telpām bijušā LPSR Valsts drošības komitejas mītnē. (jauns)

LatvianSide.com – Te pieejamas dažādu pilsētu, dabas parku gaisa skata tūres, kā arī Rundāles pils virtuālā tūre. (jauns)

Zinzinitis.lv – Rakstniecības un mūzikas muzeja rūķīša lapa. Fantastiskas iespējas gan uzzināt par muzeja dārgumiem, gan arī izmantot orķestra skolu, lai noskaidrotu kā skan kurš mūzikas intruments, kā arī, protams, var spēlēt spēles. (jauns)

ClassicForKids.com – Jauka mājaslapa mūzikas pagūšanai, lai gan angļu valodā. Patika mūzikas komponēšanas sadaļa. (jauns)

Radot mūziku – Burvīgs mūzikas fanes un skolotājas Sintijas youtube kanāls, kurā vari noklausīties vizuāli skaistus un saprotamus video par dažādiem mūzikas terminiem. Man ļoti patika nošu rokas video. (jauns)

Putnubildes.lv – Lieliskas putnu fotogrāfijas. (jauns)

Ledins.lv – Edgara lediņa putnu un dabas fotogrāfijas. (jauns)

LOB failiem.lv – lejupielādei – Mans pirmais putnu noteicējs. (jauns)

e-bug.eu – lapa, kurā izvēloties latviešu valodu ir atrodama liela informācija par mikrobiem un vīrusiem – pielāgota, gan mazajiem, gan lielajiem, gan skolotājiem. Turpat var spēlēt dažādas izglītojošās spēles par šo tēmu. *Spelēm nepieciešams adobe flash. (jauns)

Kustoņu pasaule – izglītojošs radio raidījums gan lieliem, gan maziem dzīvnieku mīļiem. (jauns)

AntipodesMap.com – Karte, kurā ir iespējams paskatīties, kā izskatās pasaule precīzi otrā pusē. (jauns)

Naturalhistory.si.edu – Virtuālās tūres pa Nacionālas dabas vēstures muzeju Vašingtonā. (jauns)

Vip.ventspils.lv – Bezmaksas mācību materiāli darbam mājas apstākļos. (jauns)

Kidsunder7.com – lieliska vietne, kurā var atrast gan rūtiņu zīmējumus, gan vārdu kartiņas (angļu valodā), gan 3 gabaliņu alfabēta puzles, gan arī dažādas populāro multeņu (bet ne tikai) krāsošanas lapas. (jauns)

Puiku alfabēts – puiku alfabēta krāsojamās lapas. (jauns)

Wszf.com – 1966-1990 gada Imanta T. Bites zīmētās krāsojamās grāmatas par Latvijas ūdeņiem, putniem, dzīvniekiem, utt. Klāt ir pamācība, kādā krāsā kurš dzīvnieks krāsojams un tautasdziesma par konkrēto dzīvnieku/putnu. (jauns)

Biodiversity heriatge library – Fantastiska bezmakas ilustrāciju un skiču krātuve par botāniku un dzīvniekiem – sīkāk ar to vari iepazīties šajā rakstā. (jauns)

Pudane.wordpress.com – Ivetas Pudānes atbalsta, ideju blogs pirmsskolas (un ne tikai) skolotājiem. (jauns)

Fonds viegli.lv – Ziedoņa kalses sagatavotās metodikas dažādas mācību jomas,  bezmaksas lejupielāde. (jauns)

Liveworksheets.com – Iespēja jebkuru darba lapu padarīt par interaktīvu! Te ir arī neliels latviešu krājums jau sagatavots. Te ir arī pamācība, kā šīs lapas nosūtīt skolēniem izpildei un kā tās veidot. (jauns)

Mācāmies kopā – Youtube kanāls ar izglītojošiem video rullīšiem sākumskolai matemātikā un latviešu valodā. (jauns)

Prezi.com – Vizuāli baudāmu tiešsaistes prezentāciju veidošanas rīks. (jauns)

Powtoon.com – Lielisks rīks video un prezentāciju veidošanai. (jauns)

Kahoot.com – Vēl viens interaktīvs tiešsaistes rīks, kur var veidot prezentācijas, mācību spēles klasei – kopā vai vai individuāli. (jauns)

Quizlet.com – Tiešsaistes rīks, kurā var veidot vārdu kartītes – gan valodu apgivē, gan terminu nostiprināšanā. (jauns)

Lasi ar Ligitu – Youtube konts, kuā paši mazākie var izklaidējošā veidā apgūt angļu valodas pamatus. (jauns)

Mazaisdara.lv – Sporta vingrinājumu kartiņas pirmsskolai un attīstošie paklāji.

Augšup

Dažādu aktivitāšu krājumi

Cirkulis.lv – vietne, kuras iespējas ir bezgalīgas – ļoti daudz noderīgas informācijas, materiālu. Te ir iespējams gan izveidot pašam savu burtu jūkli, gan radīt interesantus zīmējumus tiešsaistē, gan arī atrast daudz noderīgas informācijas mācībām.

Uzdevumi.lv – vietne, kurā reģistrējoties (bezmaksas) ir iespējams tiešsaistē pildīt uzdevumus gan pirmskolas bērniem – gatavojoties skolai, gan arī skolēniem un vecākiem. Uzdevumi.lv ir plaši pielietota mājaslapa mājskološanā, kā arī skolās. Šeit, iegādājoties maksas abonomentu, ir iespējams arī pildīt centralizētos eksāmenus no iepriekšējiem gadiem.

VGV– Valmieras Gaujas krasta vidusskolas apkopotie metodiskie materiāli, kuros atradīsiet pasakas par ziediem vieglajā valodā, materiālus dabas zinībām sākumskolā, kā arī dažādus izsmeļošus materiālus skaņu izrunai.

Rīgas 84.vidusskola – mācību lapas, prezentācijas, stundu plāni sākumskolai – latviešu valodā, matemātikā un dabas zinībās.

Mājmācības resursi – Evelīnas Sproģes apkopota ļoti apjomīga noderīgu lapu krātuve. Materiāli ir sakārtoti par tēmām. Šeit atradīsi gan Montessori kartīšu materiālus, gan arī dažādu darba lapu adreses.

Jurjans.lv – spēles matemātikas un burtu apguvei.

Atbalsts izcilībai – ļoti noderīga vietne, kurā atradīsi dažādus materiālus un metodoloģiju bērna prasmju veicināšanai.

Valsts izglītības satura centrs – aktualitātes, metodiskie materiāli. utt.

Mazputniņš.lv – mājaslapa bērniem un vecākiem, kas tapusi iedvesmojoties no Amerikas latviešu mēnešraksta “Mazputniņš”. Šeit atradīsi dažādas lejupielādējamas aktivitātes, komikus, dzejoļus, krāsojamās lapas

VIP ideju krātuvīte – Ventspils Izglītības pārvaldes lapa, kurā atradīsiet ļoti daudz pirmsskolas pedagogu pašgatavotos mācību materiālus.

Izglītības Iniciatīvu centrs – viss par bērncentrētu pieeju izglītībā, ir pieejami metodiskie materiāli gan skolotājiem, gan vecākiem – gan maksas, gan bezmaksas.

Metodiskie dārgumi – nosaukums izsaka daudz , materiāli domāti gan pirmsskolai, sākumskolai, pamatskolai – ķīmijas, dabaszinības, un visu pārējo mācību jomu apguvei.

E-biblioteka. liepu. lv –  žurnāli Skolas vārds, Pirmsskolā, Pirmsskolas izglītība, u.c 

Augšup

Matemātika un eksaktās zinības

Miksike.lv – vietne, kurā jebkurš var trenēties rēķināt galvā. Ļoti noderīga un ērta. Trenēties var gan saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, ir pieejamas dažādas grūtības pakāpes, kā arī tiek rīkotas sacensības rēķiniem galvā.

Mathplayground.com – matemātiskās spēles (spēlējamas online)

Ķengurs.lv – starptautisks matemātikas konkurss, kurā vari atrast konkursa uzdevumus no iepriekšējiem gadiem.

Geogebra – vietne, kurā mācīties matemātiku, ģeometriju, u.c. – daudz bezmaksas materiālu, uzdevumu.

Fizmix – uzdevumi, testi un video interesantai fizikas apguvei.

Fizikas joki – fizikas joki, ar zinātniskajiem skaidrojumiem. Angliski.

Math-aid.com – vietne, kurā ir ļoti daudz noderīgu darba lapu – gan rīks, kurš ģenerē Euro skaitīšanas darba lapas, gan X/Y koordināšu sagataves – principā jebkādas darba lapas matemātiskajā lauciņā no pirmsskolas līdz 8.klasei

Prometejs.lv – Sens, pusaizmirsts blogs, kurā atrodami dažādi zinātnes rakstiņi viegli saprotamā valodā – piemēram, vai cilvēks apreibst ātrāk, ja alkoholu dzer no salmiņa?

Fizikas materiāli – Fizikas materiāli vidusskolai. Valdis Zuters.

edu.games.org Lielisks, ārkārtīgi daudzveidīgs un plašs matemātikas darbalapu veidošanas rīks, te ir slepenā koda veidošanas rīks un margrietiņas puzles veidošanas rīks – īpaši priecājos par saskaitīšanas un atņemšanas krustvārdu mīklu veidošanas rīku – sagatavošanas klasei un 1-2 klasei. (jauns)

Phet.colorado.edu – Izcila latviski tulkota interaktīva vietne fizikas, ķīmijas, matemātikas apgūšanai. (jauns)

Augšup

Latviešu valoda

Māci un mācies – mājaslapa latviešu valodas apguvei, šeit atradīsi spēles, videomateriālus, latgaliešu alfabētu, metodiskos materiālus, u.c.

Pasakas.net – mājas lapa, kurā atradīsi daudz pasakas, teikas, krāsojamās lapas, izglītojošus video rullīšus un online spēles.

Pasakas ar widgit simboliem – Rīgas 1.pamatskolas izstrādātie metodiskie materiāli.

Lasāmkoks – lasīšanas veicināšanas portāls

E-pupa – elektroniska latviešu valodas vārdnīca ar attēliem.

Ilustrētā vārdnīca – ilustrētā vārdnīca Latvijā un pasaulē

Raksti.org – vispasaules latviešu valodas diktāts. Var atrast arī iepriekšējo gadu ierakstus un sevi nedaudz izaicināt.

Miki.lv – atskaņu vārdnīca

Valodas rokasgrāmata – latviešu valodas rokasgrāmata.

Quizz –  9 aptaujas par latviešu valodas nekārtno darbības vārdu locīšanu

Izglītība Daugavpils– materiāli latviešu valodas apguvei 1-3.klasei

Radio teātris.lv – grāmatu, stāstu lasījumi, radiolugas, pasaku lasījumi, piemēram, 101 Dalmācietis, utt. (jauns)

Skolotājas Santas Agneses – gmail drive krājumi latviešu valodas apguvei. (jauns)

Skolotājas Vinetas Zēģeles – youtube konts ar foršiem video latviešu valodas apguvei sākumskolai. (jauns)

Sinonīmi – Skolotājas Vinetas Zilgalves veidotais uzdevums par sinonīmiem. (jauns)

Vārdšķiras – Skolotājas Olgas Pilates veidotais uzdevums par vārdšķirām. (jauns)

Elaipa.lv – latviešu valodas apguve mazākumtautību skolēniem – vecākām klasēm. (jauns)

Augšup

Valodu apguve

Runājošās pasakas – grāmata sastāv no 3 ilustrētām un ieskaņotām (‘runājošām’) dažādu tautu pasakām, katra pasaka ir pieejama trīs valodās: latviešu, krievu un angļu.

Lasi ar Ligitu – Youtube konts, kuā paši mazākie var izklaidējošā veidā apgūt angļu valodas pamatus. (jauns)

Augšup

Mūzika, māksla, kultūra

Dziesmas bērniem.lv – ļoti daudz bezmaksas materiālu mūzikas apgūšanai – rotaļas, spēles, ritma uzdevumi, Ir iespējams arī iegādāties CD.

Autors teicamnieks– spēle par kultūras mantojumu un autortiesībām.

Learningapps.org – Skolotājas Ditas Mūrnieces veidotais uzdevums, atmini mūzikas izteiksmes līdzekļus. Tepat arī uzdevums – kā sauc šīs notis. (jauns)

Artsandculture.google – platforma, kurā ir iespējams atrast dažādus pasaules muzejus, tiešsaistes materiālus, virtuālās muzeju tūres. (jauns)

Louvre.fr – Luvras muzeja pieejamās virtuālās tūres. (jauns)

MuseiVaticani – Vatikāna muzeju onlione tūre ( te, piemēram, Siksta kapela) (jauns)

Stūra māja – Virtuālā tūre pa izstādi un telpām bijušā LPSR Valsts drošības komitejas mītnē. (jauns)

LatvianSide.com – T epieejamas dažādu pilsētu, dabas parku gaisa skata tūres, kā arī Rundāles pils virtuālā tūre. (jauns)

Zinzinitis.lv – Rakstniecības un mūzikas muzeja rūķīša lapa. Fantastiskas iespējas gan uzzināt par muzeja dārgumiem, gan arī izmantot orķestra skolu, lai noskaidrotu kā skan kurš mūzikas intruments, kā arī, protams, var spēlēt spēles. (jauns)

ClassicForKids.com – Jauka mājaslapa mūzikas pagūšanai, lai gan angļu valodā. Patika mūzikas komponēšanas sadaļa. (jauns)

Radot mūziku – Burvīgs mūzikas fanes un skolotājas Sintijas youtube kanāls, kurā vari noklausīties vizuāli skaistus un saprotamus video par dažādiem mūzikas terminiem. Man ļoti patika nošu rokas video. (jauns)

Augšup

Dabas zinības

Lauku sēta – youtube kanāls, kurā ir atrodami burvīgi mācību video rullīši pašiem mazākajiem – par dārzeņiem, augļiem, ogām, dzīvniekiem un citām lauku sētas lietām.

Latvijas dabas fonds – šo mājaslapu izmantoju galvenokārt tādēļ, ka šeit ir pieejamas visas dabas tiešraides kameras . Jūs taču atcerieties slaveno ērglēnu Durbertu, vai ne?

Dabasdati.lv – šeit ir atrodami izcili materiāli par sugu noteikšanu. Piemēram, materiāls par pļavu daudzveidību un augiem tajās. Burvīgi!

Latvijas Daba – Latvijas sugu enciklopēdija – izsmeļoša informācija, skaistas bildes.

Latvijas putni – kartotēka ar putnu balsīm.

Letonika – kartotēka ar putnu balsīm

Pieci stāsti par dabu – video materiāls par pieciem stāstiem par dabu. *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Nature Detectives – dabas detektīvi – mājas lapa,lai noķertu labas idejas aktivitātēm dabā. Ir pieejami arī dažādi printējamie materiāli.

Ding dong – dabaszinību video rullīši sākumskolai

Starspace.lv- informācija par astronomiju bērniem

Par zivīm – youtube kanāls, kura playlistē ir sašķiroti interesanti, īsi izglītojoši materiāli par zivīm, makšķerēšanu.

Mežotājs interneta spēle skolēniem, kuras mērķis ir veicināt izpratni par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Latvijas Valsts Meži – valsts mežu sagatavotie materiāli dabas izzināšanai un aizsardzībai skolniekiem (arī pirmsskolai)

Atkritumi.lv – datorspēle par atkritumu šķirošanu. *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Vides gidi.lv – jaukas, izglītojošas pdf pasakas par Lasi Ludi, Meža skudru Rudi, Ķērpjuti Cildu un citiem.

Mother natured.com– idejas dabas aktivitātēm.

3 animācijas filmas par dabas saudzēšanu – īsfilmiņas par Palmu pirātiem – invazīvajām sugām, Roņu mazuļi pludmalē un par atkritumiem.

Mass4education – metodiskie materiāli dabaszinātņu apgūšanai sākumskolā vai pirmsskolas sagatavošanas grupās

Kenpress.com – lieliska vieta, kur izprintēt aktuālāko šī mēneša zvaigznāju karti.

Timeanddate.com – vietne, kur mākoņainā laikā var aplūkot teorētiski redzamos zvaigznājus no konkrētās vietas.

Stellarium.com – Ļoti skaista, vizuāli un funkcionāli pievilcīga mājaslapa, kurā var rotaļāties ar zvaigznāju vietām. Var redzēt debesis bez zvaigznājiem, vai ar to zīmējumiem – attēlos vai shematiskajiem. Protams, ja vēlas vēl padziļinātākas funkcijas – tad tas būs maksas. Arī aplikācija, diemžēl, ir maksas.

Seterra.com –  izklaidējoši izglītojoša ģeogrāfijas spēle, kas dod pieeju vairāk nekā 300 dažādām pielāgojamām viktorīnām. Ir iespēja izvēlēties latviešu valodu.

Putnubildes.lv – Lieliskas putnu fotogrāfijas. (jauns)

Ledins.lv – Edgara lediņa putnu un dabas fotogrāfijas. (jauns)

LOB failiem.lv – lejupielādei – Mans pirmais putnu noteicējs. (jauns)

e-bug.eu – lapa, kurā izvēloties latviešu valodu ir atrodama liela informācija par mikrobiem un vīrusiem – pielāgota, gan mazajiem, gan lielajiem, gan skolotājiem. Turpat var spēlēt dažādas izglītojošās spēles par šo tēmu. *Spelēm nepieciešams adobe flash. (jauns)

Kustoņu pasaule – izglītojošs radio raidījums gan lieliem, gan maziem dzīvnieku mīļiem. (jauns)

AntipodesMap.com – Karte, kurā ir iespējams paskatīties, kā izskatās pasaule precīzi otrā pusē. (jauns)

Naturalhistory.si.edu – Virtuālās tūres pa Nacionālas dabas vēstures muzeju Vašingtonā. (jauns)

Augšup

Drošība un medijpratība

Medijpratība bērniem – medijpratības pasakas bērniem par Vilku manipulatoru, kā arī cita noderīga informācija par šo tēmu.

Džimba – spēles, uzdevumu lapas un padomus par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem.

Drošs internets – par drošību internetā. Ļoti daudz dažādu materiālu, noderīgu vietņu.

Mana drošība – informācija par drošību internetā, ceļa satiksmē, uz ielas un mājās.

Supervaroņi internetā – par drošību internetā.

Drošība uz ceļa – spēles, video uzdevumi par bērnu drošību uz ceļa.

Drošā diena – spēle par uguns drošību un civilo aizsardzību.

Dzirdi, redzi, dzīvo – video un animācijas filmas, izdrukājamie materiāli par drošību šķērsojot vilciena sliedes un atrodoties dzelzsceļa tuvumā.

VISC drošība darba lapas un virtuālā situāciju analīze par drošību uz ielas, mājās, pludmalē u.tml.

Vesels un drošs spēle vesels un drošs. * *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Zibo – spēles par elektrodrošību. *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Code – programmēšanas apgūšana   jau sākot no pirmsskolas vecuma. Iespējams izvēlēties latviešu valodu kā mācību valodu.

Skola nākotnei – darba lapas, video par netiķeti (kultūru interneta vidē), medijprpatība.

Kompetenču izglītība – kritiskā domāšana – uzdevumi kritiskās domāšanas trenēšanai.

Augšup

Idejas radošajiem darbiņiem

Krokotak – šeit atradīsi daudz idejas rokdarbiem, kā arī printējamos materiālus.

Radošie darbiņi – pedagoģes veidotais radošo ideju apkopojums radošajiem darbiņiem pārsvarā pirmsskolai.

Noderīgas idejas bērniem – šeit apkopotas dažādas noderīgas idejas aktivitātēm.

Bezsaiste – materiālu skapis –  idejas attīstošām aktivitātēm mājās

Augšup

Bezmaksas printējami materiāli

Pifes darba lapas – Evitas Eidinas veidotie ABC burtiņi un citas darba lapas.

Zvaigzne ABC bezmaksas e-grāmatas – bezmaksas e-grāmatas pedagogiem. Kaut gan visi šie materiāli ir bezmaksas, lai tos „iegādātos”, ir nepieciešams būt reģistrētam Zvaigznes interneta grāmatnīcas lietotājam. 

Inspired me 365 – kādas latvietes blogs, kurā var bezmaksas izprintēt dažādas sagataves radošajiem darbiem, darba lapas, mēnešu jubilejas kartītes. Te arī daudz idejas par citām tēmām.

K5learning.com – saits ir maksas, bet ir sadaļa, kurā var izprintēt matemātikas darba lapas, matemātikas kartiņas, vai arī angļu valodas apguves materiālus (angliski).

Worksheets teachers corner – printējamas darba lapas par jebkuru tēmu. šeit atradīsi arī labirintu veidošanas rīku, krustvārdu veidošanas rīku un citas interesantas lietas.

Worksheet.com – printējamas darba lapas par jebkuru tēmu – te atrodami arī mani mīļie reizināšanas apļi, metamo kauliņu matemātikas lapas, pirmsskolai domātās darba lapas un pat dažas krāsošanas lapas.

Education.com – printējamas darba lapas par jebkuru tēmu.

Supercoloring.com – krāsojamie attēli. Var izvēlēties puķu sugas, kukaiņus, utt.

Shop Montessori – Montessori kartiņas – gan par maksu, gan bezmaksas.

Incompetech.com – Vajag grafiskos fonus? Punktiņu, kvadrātu, piecstūru foni jebkādām aktivitātēm – viss ir te!

Child care land bezmaksas – pārsvarā krāsojamās lapas, kurās katrā lapā ir vairāki vienādi elementi (lapas, sniegavīri, utt)

Turtle diary – dažādas interesantu tematiku krāsošanas lapas, izglītojošas online spēles kā arī daudz dažādu darba lapu- ģeometrija, fizika, saules sistēma, anatomija, tāpat šeit atradīsi rīku, kurš uzģenerēs jebkuru matemātikas darba lapu vai valodas darba lapu.

Krista spēles.lv – interesanta un noderīga lapa ar bezmaksas materiāliem pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem – tur atradīsi gan burtu jucekļus, gan skaņu spēles, gan arī krāsojamās lapas, kā arī – teikas, kuras stāsta dzīvnieki.

Vip.ventspils.lv – Bezmaksas mācību materiāli darbam mājas apstākļos. (jauns)

Kidsunder7.com – lieliska vietne, kurā var atrast gan rūtiņu zīmējumus, gan vārdu kartiņas (angļu valodā), gan 3 gabaliņu alfabēta puzles, gan arī dažādas populāro multeņu (bet ne tikai) krāsošanas lapas. (jauns)

Puiku alfabēts – puiku alfabēta krāsojamās lapas. (jauns)

Wszf.com – 1966-1990 gada Imanta T. Bites zīmētās krāsojamās grāmatas par Latvijas ūdeņiem, putniem, dzīvniekiem, utt. Klāt ir pamācība, kādā krāsā kurš dzīvnieks krāsojams un tautasdziesma par konkrēto dzīvnieku/putnu. (jauns)

Biodiversity heriatge library – Fantastiska bezmakas ilustrāciju un skiču krātuve par botāniku un dzīvniekiem – sīkāk ar to vari iepazīties šajā rakstā. (jauns)

Augšup

Maksas materiāli

Dzene.com – Ilzes Dzenes veidotas mājās printējamās lapas bērniem no 2-7 gadiem. Te atrodami arī bezmaksas faili par dažādām vecākiem noderīgām tēmām.

Mācīties darot – mājās printējamās lapas, kartītes, te atrodami arī bezmaksas printējamie materiāli jeb brīviņi

Armino.lv – printējami mācību materiāli rotaļnodarbībām un bērnu domāšanas attīstībai.

Homeschooling reality – Ineses veidotās printējamas kartiņas bērniem latviešu, angļu un spāņu valod. Vairāk atradīsi viņas facebook lapā.

Kristīnes pasaku skola – facebook lapa ar Kristīnes veidotajām printējamām kartiņām par dažādām tēmām.

Pedagogiem.lv – e-veikals, kurā iespējams iegādāties dažādas mācību darbam nepieciešamas darba lapas un aktivitātes.

Busy box. lv mājaslapa, kurā iespējams iegādāties Montessori materiālus. Šeit ir arī jauks un noderīgs blogs.

Smart and play.lv – Montessori materiāli, Safari figūriņas.

Gudra Galva.lv – daudz dažādu materiālu izziņai, mācībām, rehabilitācijai un pat sportam.

Mazaisdara.lv – Sporta vingrinājumu kartiņas pirmsskolai un attīstošie paklāji. (jauns)

Augšup

Blogi

Brīnumpuķe – Sigitas mājas lapa, kurā var atrast daudz iedvesmas un idejas radošajiem darbiņiem, Montessori nodarbēm un ne tikai, tā, piemēram, šeit atrodami sasveicināšanās pantiņi .

Es pats – Viktorijas Ozolas blogs par Montessori pedagoģijas izmantošanu ikdienā.

Pink Tower – Karīnas Liepiņas blogs par Montessori pedagoģijas izmantošanu ikdienā.

Mammas smaids.net – Evelīnas Sproģes mājaslapa, kurā viņa iepazīstina ar Montessori pedagoģiju. Šeit lejupielādei pieejamas arī dažādas darba lapas.

Krūmiņu dienas – Zanes Krūmiņas blogs, kurā arī var smelties iedvesmu un idejas gan bērnu audzināšanā, gan aktivitātēs ar bērnu.

Kompetenču izglītība – Silvijas Avotas blogs par kompetenču izglītību. Ļoti daudz noderīgas informācijas!

Bezsaiste –  daudzbērnu māmiņas blogs – par to,kā ir audzināt bērniņu ar autismu.

Augšup

Podkāsti

Piedzīvot skolu – skolotājas Aijas Bremšmites blogs un podkāsts par skolotājiem un skolu.

Ģimene ir dāvana – Ilzes Neideres podkāsts par uz bērna sirdi vērstu audzināšanu.

Augšup

Skolotājiem

Bērnu labklājība.lv – šeit atrodms pdf fails par programmu “Līdzdalības piedzīvojums” sākumskols skolotājiem. Atrodamas konfliktu risināšanas, saliedēšanās aktivitātes, utt

Learningapps mājas lapa, kurā var veidot savus uzdevumus, kā arī pildīt citus uzdevumus interaktīvus par jebkuru tēmu.

Classdojo – vietne, kur bērniem stundu laikā tiek pieškirti/noņemti dažādi monstriņi pēc punktu vērtēšanas sistēmas.

Etwinning.lv – Eiropas skolu sadarbības tīkls.

Etwinning.net bezmaksas sadarbības platforma, kurā reģistrējoties skolotājs iegūst personalizētu darba vidi, var veidot virtuālos sadarbības projektus (mācību projektus), izvietot savus metodiskos materiālus, u.c.

Skola2030.lv – atbalsta sistēma kompetenču pieejai mācību saturā.

Pedagogs.lv – “Pedagoģiskās meistarības skolas” mājaslapa- izglītības ziņas pedagogiem.

Skolas vārds – ikmēneša izdevums par aktuālām normatīvo aktu izmaiņām

Gapminder – dažādi rīki/video piesaistošām, interaktīvām stundām skolās.

Menimeter – vietne, kurā veidot savas prezentācijas.

Quizizz – vietne, kurā taisīt aptaujas, anketas.

Mācību video – latviešu teachertube. Dažādi mācību video līdz pat vidusskolas posmam.

Teachertube – youtube skolotājiem – dažādi izglītojoši video, utt.

Ted – iedvesmojoši video skolēniem un studentiem par dažādām tēmām

Pudane.wordpress.com – Ivetas Pudānes atbalsta, ideju blogs pirmsskolas (un ne tikai) skolotājiem. (jauns)

Fonds viegli.lv – Ziedoņa kalses sagatavotās metodikas dažādas mācību jomas,  bezmaksas lejupielāde. (jauns)

Liveworksheets.com – Iespēja jebkuru darba lapu padarīt par interaktīvu! Te ir arī neliels latviešu krājums jau sagatavots. Te ir arī pamācība, kā šīs lapas nosūtīt skolēniem izpildei un kā tās veidot. (jauns)

Mācāmies kopā – Youtube kanāls ar izglītojošiem video rullīšiem sākumskolai matemātikā un latviešu valodā. (jauns)

Prezi.com – Vizuāli baudāmu tiešsaistes prezentāciju veidošanas rīks. (jauns)

Powtoon.com – Lielisks rīks video un prezentāciju veidošanai. (jauns)

Kahoot.com – Vēl viens interaktīvs tiešsaistes rīks, kur var veidot prezentācijas, mācību spēles klasei – kopā vai vai individuāli. (jauns)

Quizlet.com – Tiešsaistes rīks, kurā var veidot vārdu kartītes – gan valodu apgivē, gan terminu nostiprināšanā. (jauns)

Augšup

Dažādi

Rich kid smart kid- finanšu pratība bērniem – angļu valodā.

Wolfram Alpha – mājaslapā iespējams atrisināt matemātikas, ķīmijas vai fizikas uzdevumus, uzzināt par vēsturiskām vietām un notikumiem, kā arī atrast noderīgu informāciju citos mācību priekšmetos. 

Kas te? Es te! – youtube kanālā ir “VARI DARI” playlist eksperimenti bērniem.

Bērnistaba.lsm – bērniem droša vietne, kurā var skatīties video, zīmēt, spēlēt spēles.

Kidi.lv – spēles par burtiem un cipariem. *Nepieciešams Abode flash, strādā tikai no datora.

Soma.lv – reģistrējoties ir iespējams digitāli lietot izglītības uzņēmuma “Lielvārds” un partneru radīto mācību saturu visās ierīcēs. Pamatfunkcijas ir bezmaksas, ja skola nav iegādājusies abonementu, par papildu samaksu ir iespējams pasūtīt sev arī drukājamās lapas, interaktīvās lapas, kā arī metodiskos līdzekļus.

Komiksu veidošana – komiksu veidošana, dažādi materiāli lejupielādei tēmas ļoti jaukas – emocijas, prieks, utt).

Sutori – vietne, kurā var realizēt projektu tipa mācīšanos. Skolēniem ir iespēja veidot grupu darbus, prezentēt tos, utt.

Latvijas karoga vēsture – youtube animācijas filmiņa par Latvijas karoga vēsturi (8min)

Palīgs vecākiem –  daudz noderīgas informācijas vecākiem par bērnu audzināšanu.

Augšup

6 thoughts on “Interneta resursi

  1. http://www.armino.lv arī esmu atradusi daudz interesantus materiālus, bet gan par maksu.

    1. Liels paldies! Šo arī noteikti pievienošu sarakstam.

  2. http://www.macitiesarot.lv ir arī daudzi bezmaksas mācību materiāli, ne tikai maksas.

    1. Paldies – noteikti papildināšu ierakstu 🙂

  3. Te idejas mūzikai un latviešu tautas folklorai
    https://www.dziesmasberniem.lv/

Komentēt